Yiyiniz içiniz ancak israf etmeyiniz (Araf 31)

Ana Sayfa » Diyet Yemek Tarifleri » TAZE FASULYE HAŞLAMASI (DİYET)
2 adet | 178,906 defa bakıldı

TAZE FASULYE HAŞLAMASI (DİYET)


(183 kişi 669 oy verdi.)

Gönderen: neyzen | 01.Kas.2006

250 gram fasulye
5 su bardağı su
10 gram tereyağ

Fasulye, etrafı bıçakla alınmış, ince kıyılmış yıkanır, bol kaynar suda haşlanıp süzülür, tekrar ikinci bol suda pişirilip süzülür. Hemen üzerine bir kişilik sebzeye 10 gram tereyağı konup yenir. Tuz ve yağ, izin verilirse konur.

TAZE FASULYE HAŞLAMASI (diyet)


(213 kişi 778 oy verdi.)

Gönderen: görkem26 | 23.Eyl.2009

200 gr fasulye
3 bardak su
1/2 kaşık tereyağı
Tuz

Hazırlanacak yemek bir kişilik olduğuna göre, ortalama 200 gram fasulye kullanılmalıdır. Hastaya iki ya da üç öğünlük hazırlanacaksa ona göre malzeme miktarları artırılır.
Taze fasulye önce yıkanır. Uçları ve kenarları bıçakla temizlenmek suretiyle kılçıkları tamamen alınır. Mümkün olduğu kadar ince şekilde uzunlamasına doğranır. Bir daha yıkandıktan sonra, bir tencerede kaynamakta olan suya atılır. 15-20 dakika kaynar suda bırakılarak haşlanır. Suyu süzüldükten sonra bir kenara konur. Tencerenin suyu değiştirilip fasulyeler bir daha içine atılır. Pişirilir. Çıkarılıp süzüldükten sonra tabağa alınır.

Not: İkinci pişirme sırasında, doktorun izni varsa, tencereye çok az miktarda yağ ve tuz konabilir. Haşlanmış fasulye yenirken üzerinde hafif tereyağı bulundurulur. Böylece yemeğin çok kuru olması önlenmiş olur.


Bu sayfayı Whatsapp'da paylaş
Bu sayfayı Facebook'da paylaş

<<< TAZE BAMYA HAŞLAMASI (DİYET) - Domatesli Pirinç Lapası >>>


Cep telefonları ve tabletler için kısıtlı görünüm
©2005-2019 lezzetler.com Bütün hakları saklıdır.