Yiyiniz içiniz ancak israf etmeyiniz (Araf 31)


Ana Sayfa » Amerikan Yemekleri » Red Velvet Cupcake

Kırmızı Kadife Kapkek0-5 arası ortalama oy: 3.50(309 kişi 1080 oy verdi.)
Gönderen: adam | 14.Arl.2017

https://yemek.name

1 su bardağı un
1,5 tatlı kaşığı kabartma tozu
1/8 tatlı kaşığı tuz
5 yemek kaşığı margarin (oda sıcaklığında)
3/4 su bardağı toz şeker
1 adet yumurta
3/4 su bardağı süt
1/2 tatlı kaşığı vanilya aroması
1/2 yemek kaşığı kırmızı gıda boyası (İstenirse gıda boyası eklenmeden vanilyalı olarak da hazırlanabilir.)

Fırın 180 derecede fanlı olarak ön ısıtma ile ısıtılır.
Oda sıcaklığında yumuşamış olan margarin, mikser ile çırpılır ve üzerine şeker ilave edilir. Rengi beyazlaşıncaya kadar çırpmaya devam edilir.
Beyazlaşmış olan kremanın içine yumurta kırılır ve iyice karışması sağlanır.
Diğer tarafta vanilya aroması, süt ve kırmızı gıda boyası bir kapta iyice karıştırılır. Gıda boyalarının markalarına bağlı olarak verecekleri renk etkisi de farklı olacaktır. Buna dikkat etmekte fayda var. Kısa süreli bir pişirme olacağı için gıda boyasını süte karıştırdığınızda alacağı renk, kapkeklerinizin rengidir.
Un, tuz, hamur kabartma tozu birlikte elenir. 3 parti halinde unlu karışım dediğimiz kurular, aralarda 2 parti halinde yaş karışımlar yani kırmızı ve vanilyalı süt; mikser çırpma işlemine devam ederken ilave edilir. Sıralama: “Kuru - Yaş - Kuru - Yaş - Kuru” olacaktır.
Hazırlanan hamur 8 adet kağıt kapkek kalıplarına paylaştırılır.
180 dereceli fırında 15-18 dakika boyunca pişirilir. Süre sonunda soğuması için tel ızgaraya alınır.

Not: Güney Amerika’ya özgü bir tarif olan Kırmızı Kadife Kek, orjinal adı ile Red Velvet Cake; 1920 yılında bir otel mutfağından çıkma. Kırmızı gıda boyası ile renklendirilen kek, Amerika’da son 10 yılda daha popüler olmaya başlamış. Özellikle düğünlerde tercih edilen Red Velvet Cake’in tarifinde yer alan kırmızı gıda boyasını tercih etmeyen şefler de bulunmakta. Renk için çözümleri pancar şekeri veya pancar kökü olmuş. Yapılan araştırmalarda aslında kakao ile de bu tonu yakalamanın mümkün olduğu ortaya çıkmış. Pancara rengini veren kırmızı boya maddesinin “Antosiyanin”, kakao içinde de yer almakta. Sadece kakao miktarını ve markasını iyi belirlemek gerekiyor. (Kaynak: NewYork Times)lezzetler.com sitesinde bulunan Kırmızı Kadife Kapkek tarifi, Amerikan Yemekleri bölümüne ait bir tariftir. Kırmızı Kadife Kapkek tarifi, 668 defa yorumlandı, indirildi ve yazdırıldı.

Bu sayfayı Whatsapp'da paylaş
Bu sayfayı Facebook'da paylaş

<<< Makaron - Yenilebilir Modelleme Hamuru >>>

Cep telefonları ve tabletler için kısıtlı görünüm
©2005-2019 lezzetler.com Bütün hakları saklıdır.