Yiyiniz içiniz ancak israf etmeyiniz (Araf 31)
Ana Sayfa » Tefal Yemek Tarifleri » Ispanak Yaprağında Alabalık Filetosu

Ispanak Yaprağında Alabalık Filetosu0-5 arası ortalama oy: 3.63(159 kişi 577 oy verdi.)


Gönderen: siyami | 18.Ağu.2010

Malzemeler
4 adet alabalık filetosu,
500 gr. ıspanak yaprağı (iri olanları tercih edin),
1/2 adet portakal,
1/2 adet limon,
1/2 adet misket limonu,
Tuz ve karabiber.

Hazırlanışı:
Ispanak yapraklarını tuzlu kaynar suda haşlayın. Limon ve portakalın kabuklarını soyup çok ince doğrayın. Ispanak yapraklarını buhar sepetine yayın ve üzerlerine alabalık filetoları koyun. İnce doğranmış meyve kabuklarını balıkların üstüne serpiştirin. Balıkları ıspanak yaprağı ile kapatın. NutriCook tenceresine suyu koyun. Buhar sepetini tencereye yerleştirin. NutriCook’un kapağını kapatın.
Akıllı kontrol saatini 4 dakikaya ayarlayın. 4. programı seçin. Buhar çıkışı gerçekleştiğinde ateşi kısın, böylece geri sayım başlamış olur. İşaret belirdiğinde ateşi kapatın ve program seçiciyi buhar konumuna getirin. Böylece düşük basınçta buharlı pişirme otomatik olarak başlar.
Pişirme işlemi tamamlandıktan sonra, NutriCook’un kapağını açın.Ispanakları servis tabaklarına alın. Gerekiyorsa tuz, biber ile tatlandırın.


lezzetler.com sitesinde bulunan Ispanak Yaprağında Alabalık Filetosu tarifi, Tefal Yemek Tarifleri bölümüne ait bir tariftir. Ispanak Yaprağında Alabalık Filetosu tarifi, 1,602 defa yorumlandı, indirildi ve yazdırıldı.

Bu sayfayı Whatsapp'da paylaş
Bu sayfayı Facebook'da paylaş

<<< FRENKÜZÜMLÜ DÖVME DONDURMA - Çin Lahanalı Susamlı Levrek Fileto >>>

Cep telefonları ve tabletler için kısıtlı görünüm
©2005-2020 lezzetler.com Bütün hakları saklıdır.