Yiyiniz içiniz ancak israf etmeyiniz (Araf 31)

Ana Sayfa » Kanepeler » Füme Uskumrulu Kanape
3 adet | 118,326 defa bakıldı

Füme Uskumrulu Kanape


(184 kişi 655 oy verdi.)

Gönderen: melda | 25.Arl.2006

Kullanılacak malzeme:
6 francala veya tava ekmeği dilimi,
1 füme uskumru balığı,
60 gr tereyağı,
1 tatlı kaşığı limon suyu,
2 haşlanmış yumurta,
12 adet siyah zeytin.

Yapılışı: Füme balığın derisi temizlenir, kılçıkları ayıklanır. Küçük parçalar halinde porselen bir kâseye konur. Diğer yanda tereyağı ile limon suyu karıştırılarak İnacun kıvamına getirilir. Balıklar içine katılır, çatalla iyice ezilerek birbirine yedirilir. Ekmek dilimlerinin sert kenarları kesilip çıkartılır. Her biri dört eşit parçaya bölünür. Fümeli karışım küçük dilimlerin üzerine sürülür. Haşlanmış, kabuğu soyulmuş yumurtalar önce keskin bir bıçakla halka halka doğranır, ortalanndan bölünerek kanapelerin üzerine birer parça yerleştirilir. Yumurtaların üzerine konan çekirdekleri çıkarılmış yarım zeytinle süslenen kanapeler servis tabağına dizilerek servis yapılır.

FÜME USKUMRULU KANAPE


(148 kişi 524 oy verdi.)

Gönderen: Horse | 18.Oca.2007

6 büyük francala dilimi
1 tatlı kaşığı limon suyu
3 adet füme uskumru balığı
1 adet hazırlop yumurta
60 gram tereyağı
3 adet siyah zeytin

1) Üç adet füme uskumru balığının üstlerindeki derileri ve içlerinin kalın kılçıklarını çıkardıktan sonra, bu temizlenmiş balıkları bir tabağa alarak bunlara, yumuşatılarak pomat haline getirilmiş 3 silme çorba kaşığı tereyağı ile 1 tatlı kaşığı da limon suyu ilâve etmeli ve çatalla ezercesine karıştırarak hepsini birbirlerile halletmelidir.
2) Sonra elde edilen bu tereyağlı balık ezmesini, 6 büyük francala diliminin üstüne mütesaviyen taksim etmek suretile sürdükten sonra her ekmek diliminin üstündeki balık ezmesinin üzerine de yumurta makinesile halkalara kesilmiş bir hazırlop yumurta dilimi oturtmalı, yumurtaların üstlerine de, çekirdekleri çıkarılmış yarımşar siyah zeytin yerleştirmek suretile ekmekleri süslemeli ve kanapeleri büyük bir tabağa alarak servis yapmalıdır.

Füme Balık Ezmesi


(159 kişi 582 oy verdi.)

Gönderen: DARI | 14.Mar.2007

Kullanılacak malzeme:
150 gram füme uskumru balığı,
100 gram tereyağı,
3 yumurta,
yeteri kadar tuz ve karabiber.

Yapımı: Uskumru balığının derisini çıkardıktan sonra etini kılçıklarından ayırıp küçük parçalara doğramalı. Sonra bunu bir havanda iyice döverek püre durumuna getirmeli.
Beri yanda katı olacak biçimde haşlanmış yumurtaların sarılarını iyice ezmeli. Sonra bu yumurta sarılarını ufak parçalara bölündükten sonra iyice dövülerek macun durumuna getirilmiş tereyağına katmalı. Karışımı çabuk çabuk karıştırırken dövülmüş balığı da katmalı. Böylece karışım birbirine iyice yedirildikten sonra bunu kanape dilimciklerine sürmeli veya sıkma şırıngasına koyup süslü biçimlerde sıkmalı.


Bu sayfayı Whatsapp'da paylaş
Bu sayfayı Facebook'da paylaş

<<< SOFRA LOKMASI - USKUMRU EZME >>>


Cep telefonları ve tabletler için kısıtlı görünüm
©2005-2019 lezzetler.com Bütün hakları saklıdır.