Yiyiniz içiniz ancak israf etmeyiniz (Araf 31)


Ana Sayfa » Pasta Tarifleri » Dondurmalı Parfe
1 adet | 1,473 defa bakıldı


Dondurmalı Parfe


(66 kişi 234 oy verdi.)

Gönderen: abcd | 21.Haz.2019

1 paket hazır kaymaklı dondurma
1 kaşık granül kahve
1 paket kakaolu bisküvi
1 kaşık vermut veya likör
Evde mevcut olan arzunuza göre ekleyeceğiniz herhangi bir çeşni (çikolata kırığı, gofret, muz, vişne, ceviz, Antep fıstığı)

Buzdolabında daha önce soğutulmuş olan sıvı kaymaklı dondurma karışımının tamamını derin bir kaba boşaltın ve içine 1 kaşık granül kahve ekleyin. Karışımı 5 dakika en yüksek devirde elektrikli el mikseri ile havalandırarak çırpın. Yaklaşık iki misli hacmine kadar kabaran kaymaklı dondurma karışımının içine, 1 paket kakaolu bisküviyi veya gofreti elde küçük parçalara kırarak ekleyin. Ayrıca arzunuza göre evinizde bulunabilen çikolata, Antep fıstığı, ceviz kırığı vb. ilave edin. Eğer evde varsa 1 yemek kaşığı kadar kahve veya kakao liköründen ekleyin.
Yuvarlak ve derin bir kabın içine streç film veya temiz bir poşet serin. Hazırladığınız karışımı bu kaba boşaltalım. Karışımı derin dondurucuda 2-3 saat kadar sertleşinceye kadar dondurun. Pratik parfe donduktan sonra buzdolabından çıkarıp, 10 dakika bekletin ve daha sonra servis tabağına ters çevirerek kalıptan çıkarın.
Dilimleyerek ikram edin.
Bu sayfayı Whatsapp'da paylaş
Bu sayfayı Facebook'da paylaş

<<< Reçelli Tart - Tiramisu >>>

lezzetler.com tam sürüm

Cep telefonları ve tabletler için kısıtlı görünüm
©2005-2019 lezzetler.com Bütün hakları saklıdır.