Yiyiniz içiniz ancak israf etmeyiniz (Araf 31)
Ana Sayfa » Aşçılığın Püf Noktaları » Balıklar Hakkında

BALIKLAR HAKKINDA GENEL BİLGİ0-5 arası ortalama oy: 3.52(141 kişi 497 oy verdi.)


Gönderen: Elvin | 23.Arl.2007

Üstün kaliteli protein, A, K ve B vitaminleri kalsiyum ve fosfor bakımından zengindir. Balığın cinsine, mevsime göre yağ mjkları değişir. Bazı cinsleri ete nazaran ucuz olduğu için tercih adilir. Bayatladıkça besin değerini süratle kaybeder. Temizlenip yıkandıktan sonra soğukta muhafaza edilimelldir. Buzdolabında bir günden fazla bekletilmeden tüketilmelidir. Balıklar çabuk piştiği için uzun süre ve yüksek ısıda pişirilmemelidir.
Balık alırken şu hususlara dikkat edilmelidir: Taze balığın gözleri parlak, solungaçları kırmızı, kuyruğu dik, gövdesi diri, eti sıkıdır. Parmakla gövdeye basıldığı zaman iz bırakmaz.
Balık ve deniz ürünleri pişirilip servis tabağına yerleştirildikten sonra etrafı domates, şekilli kesilmiş limon ve kırmızı turp dilimleri, marul yaprakları ve maydanoz dalları ile süslenebilir.


lezzetler.com sitesinde bulunan BALIKLAR HAKKINDA GENEL BİLGİ tarifi, Aşçılığın Püf Noktaları bölümüne ait bir tariftir. BALIKLAR HAKKINDA GENEL BİLGİ tarifi, 1,953 defa yorumlandı, indirildi ve yazdırıldı.

Bu sayfayı Whatsapp'da paylaş
Bu sayfayı Facebook'da paylaş

<<< EZME PATATES ÇORBASI - BALIK IZGARA >>>

Cep telefonları ve tabletler için kısıtlı görünüm
©2005-2020 lezzetler.com Bütün hakları saklıdır.