Yiyiniz içiniz ancak israf etmeyiniz (Araf 31)


Ana Sayfa » Tefal Yemek Tarifleri » Akdeniz Usulü Mantar

Akdeniz Usulü Mantar0-5 arası ortalama oy: 3.44(189 kişi 651 oy verdi.)


Gönderen: Yemek Tarifleri | 16.Ağu.2010

Malzemeler
700 gr. mantar
1 adet soğan
1/2 adet limonun suyu
100 gr. domates salça
100 ml. su
Kişniş tohumu, tuz ve karabiber
Birkaç sap taze kişniş
2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:
Mantarları yıkayıp süzgeçte bekletin, suları süzülünce büyüklüklerine göre ikiye veya dörde kesin. Kişniş yapraklarını dallarından ayırın. Soğanı soyup yemeklik doğrayın. NutriCook tenceresinde ısıttığınız zeytinyağında soğanları şeffaşaşıncaya kadar çevirin. Sırasıyla su ve limon suyunu ekleyin. Son olarak salça, kişniş tohumu ve mantarları ilave edip tuz, karabiber ile tatlandırın. NutriCook’un kapağını kapatın.
Akıllı kontrol saatini 3 dakikaya ayarlayın. 1. programı seçin. Buhar çıkışı gerçekleştiğinde ateşi kısın, böylece geri sayım başlamış olur. İşaret belirdiğinde ateşi kapatın ve program seçiciyi buhar konumuna getirin. Böylece düşük basınçta buharlı pişirme otomatik olarak başlar.
Pişirme işlemi sona erdiğinde, NutriCook’un kapağını açın. Mantarları ince kıyılmış kişniş yaprakları ile süsleyip ılık veya soğuk olarak servis yapın.


lezzetler.com sitesinde bulunan Akdeniz Usulü Mantar tarifi, Tefal Yemek Tarifleri bölümüne ait bir tariftir. Akdeniz Usulü Mantar tarifi, 1,933 defa yorumlandı, indirildi ve yazdırıldı.

Bu sayfayı Whatsapp'da paylaş
Bu sayfayı Facebook'da paylaş

<<< Sebze Tabağı - Peynirli Mini Kabak Dolmaları >>>

Cep telefonları ve tabletler için kısıtlı görünüm
©2005-2019 lezzetler.com Bütün hakları saklıdır.